Deväť džudistov Katsuda z Maďarska doviezlo osem cenných kovov

Foto: Archív R. Ráca

LUČENEC – Peknými výsledkami sa môže pochváliť džudo klub Katsudo Lučenec, ktorý sa predstavil v maďarskom meste Domaszék (19. – 21. 5.). Novohrad na medzinárodnom turnaji siedmich krajín až pri srbských hraniciach reprezentovala 9-členná skupina, ktorá sa postarala o zisk ôsmich medailí.

Tréner a vedúci výpravy Róbert Rác organizáciu súťaže aj prostredie pochválil, takže aj to sa pozitívne podpísalo na dobrých výsledkoch.

„Vynikajúci úspech a bojovnosť predviedli Silvia Kilačková (do 36 kg) a Dominika Chudá (do 52 kg). Pridal sa k nim aj premiérový účastník na medzinárodnom turnaji v zahraničí Pavel Görči, ktorý si spolu s dievčatami vybojoval zlaté medaily za prvé miesta. O štvrté zlato sa postarala znovu Silvia Kilačková, ktorá mala možnosť zápasiť aj v U16 do 38 kg. Po troch pekných zápasoch kategóriu vyhrala,“ povedal Rác.

Článok pokračuje pod reklamou.

Pavlína Ľuptáková sa po dvoch výhrach v semifinále so srbskou džudistkou zranila. V boji o bronz však napriek tomu zabojovala a vo váhe do 48 kg získala medailu. V kategórií do 44 kg bojovala Sára Laššáková, ktorej výkony tiež zabezpečili tretie miesto.

Vo váhe do 41 kg bojoval Milan Filčík. Ten v úvode nemal šťastie, ale súper ho potiahol do opráv, kde Filčík uspel v boji o bronz. Alex Nociar, ďalší debutant zahraničného medzinárodného turnaja, mal pekný vstup do súťaže, no chyba ho pripravila o účasť vo finále. Napokon si vybojoval bronz. U južných susedov sa nedarilo Petrovi Kurákovi, ktorý obsadil siedmu priečku, a ani Tomášovi Gibaľovi, ktorý ukončil turnaj bez umiestnenia.


ČÍTAJTE AJ: Borci Box clubu Lučenec získali tituly majstra a vicemajstra Slovenska


„Gratulujeme športovcom nášho džudo klubu. Za bezpečnú dopravu ďakujeme Andrejovi Chudému, za pomoc s tlmočením Tomášovi Kóšikovi a Zsoltovi Lajkovi z TJ Mladosť Relax Rimavská Sobota. Pred sebou máme medzinárodný randori kemp, ktorý organizujeme opäť v športovej hale Aréna aj vďaka výbornej spolupráci s Fortisom Lučenec, v zastúpení otca a syna Balážovcov, a hotelu Clavis Jaroslava Tótha. Za sponzorskú pomoc ďakujeme mestu Lučenec, Milošovi Kelemenovi a nadácii M-Market - Marianovi a Barbore Šufliarskym. Ďakujeme aj riaditeľovi ZŠ L. Novomeského Petrovi Pavlovičovi, riaditeľke Lenke Dymovej zo ZŠ s MŠ DSA na Kubínyiho námestí a vedeniam oboch škôl, ktoré nás zastrešujú. Vďaka patrí aj Kristiánovi Barimu a trénerským kolegom Lucii Balaškovej a Romanovi Bunovi,“ zakončil Rác.

ĎALŠIE SPRÁVY Z REGIÓNU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Wellnes-Houseboat je ideálne spojenie prírody, relaxu a minimalistického komfortného ubytovania. Ďalej...
Tip na výlet: Unikátny houseboat na Liptove ponúka spojenie prírody a relaxu
24.sep.2023 - Wellnes-Houseboat je ideálne spojenie prírody, relaxu a minimalistického komfortného ubytovania. Ďalej...
Pre verejnosť bude pripravené občerstvenie, súťaže, tvorivé dielne, živá hudba, balóny aj drobné spomienkové darčeky pre tých, ktorí prídu na bicykli. Ďalej...
Časť cyklotrasy medzi Poltárom a Hrnčiarskou Vsou slávnostne otvoria už v piatok
21.sep.2023 - Pre verejnosť bude pripravené občerstvenie, súťaže, tvorivé dielne, živá hudba, balóny aj drobné spomienkové darčeky pre tých, ktorí prídu na bicykli. Ďalej...
Vyberte si narodeninové balíčky pre Vaše deti a pripravte im nezabudnuteľný deň. Ďalej...
Oslava snov v rimavskosobotskom Lililande. Každé dieťa si zaslúži rozprávkové narodeniny
12.sep.2023 - Vyberte si narodeninové balíčky pre Vaše deti a pripravte im nezabudnuteľný deň. Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross