Danišová a Vrbovská z Junioru sú majsterky Slovenska, do klubu putovali aj štyri bronzové

LUČENEC – Junior Lučenec má dva nové tituly majsteriek Slovenska. Klubu sa ich podarilo získať na dobre zorganizovanom žiackom republikovom šampionáte v Poprade (3. 6.), kde mal Junior pestré zastúpenie. Okrem dvoch zlatých sa Novohradčanom vo veľmi silnej konkurencii podarilo získať ďalšie štyri cenné medailové umiestnenia, čím potvrdili dobrú prípravu na vrchol sezóny.

„Riško Sasvári (ml. žiaci do 42 kg) po úvodnej prehre pekne zabojoval v opravách a hoci mal nad súperom navrch, arbitri rozhodli o jeho tesnej prehre, po ktorej z turnaja vypadol. Po prvej výhre sa Nina Drugdová (ml. žiačky do 48 kg) dopustila chyby, ktorá ju odsunula do boja o bronz. Ten zvládla s prehľadom o skončila tretia. Laure Drugdovej (ml. žiačky do 52 kg) šampionát vôbec nevyšiel a po dvoch porážkach sa so súťažou rozlúčila,“ vymenoval tréner Junioru Michal Bokor.

Článok pokračuje pod reklamou.

Pod Tatrami sa nedarilo ani Michaele Hanulovej (st. žiačky do 52 kg). Najprv za sebou zanechala dve porazené súperky, no v ďalšom zápase prišla po vlastnej chybe o víťazstvo a nevyšlo jej to ani v boji o bronz. Obsadila tak piatu priečku.

Radosť celej výprave priniesla Ema Danišová (st. žiačky do 52 kg), keď štyrom súperkám nedala šancu a postavila sa na najvyšší stupienok so zlatom na krku. O zisk titulu majsterky Slovenska do klubovej vitríny sa so štyrmi výhrami postarala aj Laura Vrbovská (st. žiačky do 44 kg). Obe dievčatá predviedli suverénne výkony, za ktoré ich zaslúžene odmenili zlatom.

„V starších žiakoch do 55 kg sme mali Maťa Ďuranu a Krištofa Ľalíka, ktorí súťažným pavúkom prechádzali veľmi pekne. Obaja sa po úvodných víťazstvách dostali do semifinále, ktoré, žiaľ, nezvládli. Chalani prehrali aj boj o bronz a skončili na delenom piatom mieste. Vo váhe do 73 kg sme mali až troch zástupcov – Michala Kmetíka, Davida Farkaša a Norbiho Gála. U Michala sa prejavil nedostatok súťažných skúseností a skončil bez umiestnenia. David s dvomi prehrami a jednou výhrou ukončil turnaj ako siedmy. Norbi, žiaľ, vlaňajší titul neobhájil, no s bilanciou tri víťazstvá a jedna porážka si odniesol bronz,“ priblížil tréner.

Článok pokračuje pod reklamou.

Filip Nemčický a Filip Budáč bojovali vo váhe do 66 kg. Prvý menovaný si zabezpečil tretie miesto, Budáčovi sa ušla siedma priečka. Jakub Martiš (do 81 kg) v úvode narazil na rivala zo Zvolena, ktorému podľahol až v zlatom skóre na jeden pomocný bod. Nasledujúce tri zápasy už nezaváhal a zabezpečil sebe aj klubu štvrtú bronzovú medailu.

„Škoda, že nám niektoré zápasy nevyšli, no aj taký je šport. Všetci naši zverenci zabojovali a snažili sa, takže verím, že na ďalších turnajoch budú úspešnejší. Napriek tomu sú dve zlaté, štyri bronzové a tri piate miesta vynikajúcim výsledkom. Za podporu nášho klubu ďakujem hotelu Slovan, firme ADMK, s. r. o., mestu Lučenec, za pomoc s dopravou ďakujem pánovi Sasvárimu a za pomoc na turnaji trénerskému kolegovi Marcelovi Pivarčimu,“ dodal Bokor.

ĎALŠIE SPRÁVY Z REGIÓNU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Wellnes-Houseboat je ideálne spojenie prírody, relaxu a minimalistického komfortného ubytovania. Ďalej...
Tip na výlet: Unikátny houseboat na Liptove ponúka spojenie prírody a relaxu
24.sep.2023 - Wellnes-Houseboat je ideálne spojenie prírody, relaxu a minimalistického komfortného ubytovania. Ďalej...
Pre verejnosť bude pripravené občerstvenie, súťaže, tvorivé dielne, živá hudba, balóny aj drobné spomienkové darčeky pre tých, ktorí prídu na bicykli. Ďalej...
Časť cyklotrasy medzi Poltárom a Hrnčiarskou Vsou slávnostne otvoria už v piatok
21.sep.2023 - Pre verejnosť bude pripravené občerstvenie, súťaže, tvorivé dielne, živá hudba, balóny aj drobné spomienkové darčeky pre tých, ktorí prídu na bicykli. Ďalej...
Vyberte si narodeninové balíčky pre Vaše deti a pripravte im nezabudnuteľný deň. Ďalej...
Oslava snov v rimavskosobotskom Lililande. Každé dieťa si zaslúži rozprávkové narodeniny
12.sep.2023 - Vyberte si narodeninové balíčky pre Vaše deti a pripravte im nezabudnuteľný deň. Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross