Ďalšie úspechy Katsuda Lučenec. Kilačková a Chudá sú majsterkami Slovenska

Foto: Archív R. Ráca

LUČENEC – Katsudo klub Lučenec má dve majsterky Slovenska. Republikové tituly sa podarilo získať Dominike Chudej a Silvii Kilačkovej na národnom šampionáte žiactva v Poprade (3. 6.), kde sa zišlo vyše 270 džudistov a džudistiek zo 43 oddielov. Deväť z nich reprezentovalo Katsudo, mesto Lučenec a aj ZŠ L. Novomeského a ZŠ s MŠ DSA na Kubínyiho námestí, pričom dvaja z nich zaznamenali debut na vrcholnom podujatí.

„Náš klub mal v semifinále päť a vo finále až štyroch džudistov, tituly získali dvaja z nich. Ako družstvo sme aj vďaka tomu opäť skončili v prvej päťke najlepších klubov. Vynikajúci úspech a po tretíkrát za sebou obhájila titul majsterky Slovenska U14 do 52 kg Dominika Chudá, ktorá krásnymi tromi hodmi a finálovou výhrou pred uplynutím časového limitu triumfovala. V U14 do 36 kg úradovala Silvia Kilačková, ktorá rovnako štyrmi víťazstvami na ippon zvíťazila a získala titul majsterky Slovenska. Aj vlani bola vo finále, len vtedy rozhodca udelil víťazstvo súperke na jeden pomocný bod za aktivitu. Silvia tentokrát rozhodcu presvedčila, že si titul zaslúžila teraz a aj minulý rok,“ pochválil tréner Róbert Rác.

Článok pokračuje pod reklamou.

Skvelý výkon podala aj Pavlína Ľuptáková, ktorá sa v U16 do 48 kg s prehľadom dostala do finále, kde ju zastavila skúsená džudistka z Trnavy. S titulom národnej vicemajsterky však môže byť veľmi spokojná.

„Samuel Pinzík sa pekným iponom prebojoval do finále, kde vyhrával na wazaari, no pre nepozornosť v boji na zemi mu titul 33 sekúnd pred koncom unikol. Bola to veľká a zbytočná chyba, na ktorú určite nezabudne. Získal však krásne druhé miesto a titul vicemajstra Slovenska. V kategórii U16 do 44 kg bojovala Hanka Moravčíková. Poradila si s výbornou džudistkou z Vranova a mala šancu bojovať v semifinále. Tam to fyzicky nezvládla, no v následnom boji o bronz už uspela,“ pokračoval tréner.

Adriánovi Poloreckému, Ľubošovi Krnáčovi i Alexovi Nociarovi s Pavlom Gorčim sa na turnaji nedarilo. Doviezli si aspoň cenné skúsenosti.

„Veľmi pekne ďakujeme rodine Prístavkovej a Ľubošovi Krnáčovi za uhradenie cestovných nákladov a rodine Filčíkovej za uhradenie štartovného. Za sponzorskú pomoc ďakujeme mestu Lučenec, Milošovi Kelemenovi a nadácii M-Market - Marianovi a Barbore Šufliarskym. Ďakujeme aj riaditeľovi ZŠ L. Novomeského Petrovi Paulovičovi, riaditeľke Lenke Dymovej zo ZŠ s MŠ DSA na Kubínyiho námestí a vedeniam oboch škôl, ktoré nás zastrešujú. Vďaka patrí aj Kristiánovi Barimu, Tamare Lőrinčíkovej a trénerským kolegom Lucii Balaškovej, Romanovi Bunovi a Max Fitness za prípravu džudistov,“ dodal Rác.

Foto: Archív R. Ráca

ĎALŠIE SPRÁVY Z REGIÓNU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Wellnes-Houseboat je ideálne spojenie prírody, relaxu a minimalistického komfortného ubytovania. Ďalej...
Tip na výlet: Unikátny houseboat na Liptove ponúka spojenie prírody a relaxu
24.sep.2023 - Wellnes-Houseboat je ideálne spojenie prírody, relaxu a minimalistického komfortného ubytovania. Ďalej...
Pre verejnosť bude pripravené občerstvenie, súťaže, tvorivé dielne, živá hudba, balóny aj drobné spomienkové darčeky pre tých, ktorí prídu na bicykli. Ďalej...
Časť cyklotrasy medzi Poltárom a Hrnčiarskou Vsou slávnostne otvoria už v piatok
21.sep.2023 - Pre verejnosť bude pripravené občerstvenie, súťaže, tvorivé dielne, živá hudba, balóny aj drobné spomienkové darčeky pre tých, ktorí prídu na bicykli. Ďalej...
Vyberte si narodeninové balíčky pre Vaše deti a pripravte im nezabudnuteľný deň. Ďalej...
Oslava snov v rimavskosobotskom Lililande. Každé dieťa si zaslúži rozprávkové narodeniny
12.sep.2023 - Vyberte si narodeninové balíčky pre Vaše deti a pripravte im nezabudnuteľný deň. Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross