Cyklotrasa by mala byť hotová na budúcu jar, mesto pripravuje viaceré atrakcie

23. novembra 2021 | |  | 

LUČENEC – Práce na cyklotrase smerom do obce Halič postupujú podľa plánu. Lučenecká samospráva pripravuje aj viaceré atrakcie.

„Mesto Lučenec plánuje v okolí cyklotrasy vytvoriť niekoľko stanovíšť, ktoré výrazne zvýšia cyklistom a všetkým rekreantom komfort. Cieľom samosprávy je tieto stanovištia financovať z európskych zdrojov. Na kontrolnom dni sme riešili ich umiestnenie tak, aby bolo pre športovcov čo najzaujímavejšie. Mesto v okolí týchto stanovíšť pripravuje niekoľko atrakcií,“ uviedla primátorka mesta Lučenec Alexandra Pivková.

Článok pokračuje pod reklamou

Uplynulý piatok 19. novembra vedenie mesta, zhotoviteľ stavby a zástupca Mestských lesov Lučenec spravili na cyklotrase kontrolu. „Cieľom bolo načrtnutie ďalších prác, ktoré súvisia s dokončením samotnej cyklotrasy, medzi ktoré patrí terénna úprava okolia cyklotrasy či odstránenie náletových drevín,“ informovalo ďalej mesto na svojom profile na sociálnej sieti.

Mesto sa zaoberá taktiež otázkou záchytných parkovísk v okolí rekreačnej oblasti Ľadovo. „Jedno by malo vzniknúť na Ulici športová oproti futbalovému štadiónu a druhé zas vznikne rozšírením existujúcej odstavnej plochy pred vstupom k vodnej nádrži Ľadovo,“ informovala samospráva.

Podľa slov primátorky tiež plánujú čiastočne revitalizovať kyslíkovú cestu, kde chcú doplniť či upraviť existujúce náučné tabule. „V oblasti vodnej nádrže sa tento rok uskutočnila úprava cesty smerom k Ľadovu, kde sme obnovili svetelné body. Máme teda zato, že bezpečnosť je v tomto úseku zachovaná,“ dodala Alexandra Pivková.

Mesto Lučenec sa pripravuje zatraktívniť celú oblasť vodnej nádrže a vytvoriť tak podmienky na športovanie či rekreáciu počas celého roka.

„V príprave je nové detské ihrisko, ktoré bude umiestnené pri altánku. Radi by sme okolo Ľadova spravili promenádu, teda miesto na dlhú a pokojnú prechádzku, počas ktorej sa ľudia môžu kochať prírodou aj v zadnej časti, ktorá bola predtým ťažko dostupná. Pribudnúť by mala aj pumptracková zóna, bežkárska trať či miesto na sánkovanie,“ uzavrela primátorka Pivková s tým, že by mesto chcelo mať väčšinu spomínaných projektov hotových do kolaudácie samotnej cyklotrasy, ktorá je naplánovaná na jar roku 2022.

Zdroj foto: Mesto Lučenec

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Skončila v nemocnici. On v rukách polície. Ďalej...
Dráma v Lučenci: 32-ročný Róbert vyhodil svoju ženu z balkóna
2.dec.2021 - Skončila v nemocnici. On v rukách polície. Ďalej...
Okrem demolačných prác vyčlenilo ministerstvo aj takmer 100-tisíc eur na stavebné úpravy. Ďalej...
Obec dostala od štátu takmer 1,5 milióna na podporu rozvoja priemyselnej výroby a služieb, vznikne nový priemyselný park
1.dec.2021 - Okrem demolačných prác vyčlenilo ministerstvo aj takmer 100-tisíc eur na stavebné úpravy. Ďalej...
Mesto pod Fiľakovským hradom sa postupne odieva do vianočného. Ďalej...
Ekologickejšie Vianoce: Vo Fiľakove už tri roky zdobia ten istý stromček
1.dec.2021 - Mesto pod Fiľakovským hradom sa postupne odieva do vianočného. Ďalej...
Občianska iniciatíva chce ukázať, že ľudí, ktorí si vážia prácu zdravotníkov je viac ako tých, ktorí na nich útočia. Ďalej...
V Lučenci vyhlásili mikulášsku zbierku pre zdravotníkov, prispejte do nej sladkosťami či kávou aj vy
29.nov.2021 - Občianska iniciatíva chce ukázať, že ľudí, ktorí si vážia prácu zdravotníkov je viac ako tých, ktorí na nich útočia. Ďalej...
© 2021 Všetky práva vyhradené. Preberanie článkov bez súhlasu autora je prísne zakázané.
cross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram