Coworking Priestor v Lučenci oslavuje tohtoročný Medzinárodný deň coworkingov

Foto: Archív J. Horstmann

LUČENEC – Medzinárodný deň coworkingov, ktorý oslavuje svetovo stále rastúce coworkingové hnutie, je deklarovaný na 9. augusta a jeho cieľom je zvýšiť povedomie o existencii coworkingov naprieč Slovenskom a spojiť ľudí, ktorí coworking pre svoju prácu lokálne potrebujú.

"Coworking predstavuje pracovníkov rôznych zameraní, pracovníkov na voľnej nohe, nezávislých tvorcov, spisovateľov, programátorov alebo grafických dizajnérov, ktorí pri svojej práci zdieľajú rovnaký priestor, vybavenie, pracujú pod jednou strechou a potrebujú zmenu pri práci z domu," povedala Janette Horstmann z OZ Podnikavci Novohradu, ktoré coworking prevádzkuje.

Coworking Priestor v Lučenci vznikol pred štyrmi rokmi na základe potreby využívania kancelárie, služieb a vzniku komunity nezávislých pracovníkov rôznych profesií v Novohrade.

Článok pokračuje pod reklamou.

Dnes, medzi 9:00 hod. až 17:00 hod., si tak bude možné prácu v zdieľanej kancelárii či zasadačke bezplatne vyskúšať, získať informácie o možnostiach prenájmu priestorov a vychutnať si lahodnú kávu z pražiarne z Rimavskej Soboty. Viac o coworkingu si môžete nájsť aj na www.podnikavci.sk.

Z histórie coworkingov

Počiatky coworkingu siahajú do roku 1995 do Berlína, kde sa skupina ľudí so spoločným záujmom o počítačové inžinierstvo rozhodla spojiť, stretávať, spolupracovať a učiť sa od seba navzájom v zdieľanom priestore. Následne sa začiatok fenoménu coworkingu pripisuje kolektívnemu pracovnému priestoru softvérového inžiniera Brada Neuberga v San Franciscu, ktorý okrem iného svojimi aktivitami prispel v roku 2005 k vzniku Medzinárodného dňa coworkingov.

Coworking je sloboda v práci, zdieľanie know-how, kontaktov a skúseností. Asociácia coworkingových centier - Coworking Slovakia vznikla v roku 2022 ako jeden z výstupov projektu Posilnenie kapacít a spoločenského prínosu komunitných coworkingov na Slovensku, podporeného z programu ACF - Slovakia, finančného mechanizmu EHP 2014-2021.

V súčasnosti združuje ako občianske združenie 18 lokálnych komunitných coworkingov z celého Slovenska s cieľom zdieľať svoje skúsenosti a know-how a spoločne rozvíjať podnikateľský ekosystém na Slovensku.

ĎALŠIE SPRÁVY Z REGIÓNU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Marketingová agentúra PROGNESSA hľadá do svojho tímu PPC/ Social media špecialistu. Ďalej...
Ponuka práce: Digitálna agentúra PROGNESSA hľadá PPC/Social media špecialistu
6.máj.2024 - Marketingová agentúra PROGNESSA hľadá do svojho tímu PPC/ Social media špecialistu. Ďalej...
Projekt sa sústreďuje na štyri oblasti a to: vzdelávanie, zamestnanosť, bývanie a predchádzanie diskriminácie. Ďalej...
Cieľom projektu je zlepšiť postavenie marginalizovaných rómskych komunít
29.apr.2024 - Projekt sa sústreďuje na štyri oblasti a to: vzdelávanie, zamestnanosť, bývanie a predchádzanie diskriminácie. Ďalej...
Do projektu sa podarilo zapojiť 26 zamestnávateľov, 11 komunitných centier a 5 mimovládnych organizácií. Ďalej...
Unikátny projekt umožňuje Rómom vzdelávať sa a ľahšie sa zamestnať
24.apr.2024 - Do projektu sa podarilo zapojiť 26 zamestnávateľov, 11 komunitných centier a 5 mimovládnych organizácií. Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross