Buď mladým podnikavcom: Lučeneckí študenti chytili vietor do plachiet

Zdroj: OZ Podnikavci Novohradu

LUČENEC – Od novembra do marca sa v Lučenci konal jedinečný projekt s názvom "Buď mladým podnikavcom". Jeho cieľom bolo priniesť stredoškolákom ucelený program zameraný na rozvoj podnikavosti a kľúčových kompetencií pre 21. storočie.

Program pozostával z desiatich interaktívnych workshopov, ktoré sa venovali témam ako sebapoznanie, budovanie sebavedomia, kreativita, komunikácia, riešenie konfliktov, time management, líderské zručnosti, kritické myslenie a prezentovanie.

Workshopy prebiehali mimo školského prostredia a boli vedené skúsenými lektormi zážitkovou formou. Lektorovali ho Janette Horstmann, Jozef Málik, Naďa Bohinská a projektovo zastrešovala Katarína Kovácsová. Do projektu sa zapojili až tri stredné školy z Lučenca - Obchodná Akadémia, Stredná odborná škola pedagogická a Gymnázium Boženy Slančíkovej Timravy, pričom celkovo tento projekt absolvovalo 90 žiakov a 11 pedagógov.

Článok pokračuje pod reklamou.

"Sekundárnou cieľovou skupinou projektu boli pedagógovia, ktorí sa zúčastnili workshopov a obdržali metodiku, ako viesť vyučovací proces podobnou interaktívnou a zážitkovou formou, koučovacím prístupom a prináša uvedomenie si jednotlivých kompetencií a rozvoj jednotlivých mäkkých zručností. Plánované skupinové koučingy pre pedagógov sa uskutočnili na pedagogickej škole a v gymnáziu, a mali si aj študenti možnosť vďaka koučovaciemu prístupu zhrnuť témy a prejsť reflexiou," vysvetlili Naďa Bohinská a Janette Horstmann z Podnikavcov Novohradu.

"Buď mladým podnikavcom" priniesol študentom z Lučenca cenné vedomosti a zručnosti, ktoré im pomôžu v ich ďalšom štúdiu, kariére a osobnom živote. Okrem rozvoja mäkkých zručností ich program motivoval k hľadaniu vlastných nápadov a príležitostí a ukázal im, ako premeniť svoje sny na realitu.

"Projekt mi pomohol spoznať samého seba a objaviť svoje silné stránky," povedal jeden zo študentov. "Naučil som sa, ako efektívne komunikovať a pracovať v tíme, a získal som sebavedomie na to, aby som prezentoval svoje myšlienky pred ostatnými," takto i podobne zneli spätné väzby od samotných účastníkov.

Učitelia zase oceňujú zážitkovú formu a praktické zameranie workshopov. "Metodika, ktorú sme dostali, nám umožňuje implementovať podobné aktivity do výučby a urobiť ju tak pútavejšou a efektívnejšou," dodala jedna z pedagogičiek.

Projekt "Buď mladým podnikavcom" bol v Lučenci veľkým úspechom a jeho organizátori z OZ Podnikavci Novohradu, v ňom plánujú pokračovať aj v budúcnosti. Veria, že investovanie do rozvoja mladých ľudí je investíciou do budúcnosti celej spoločnosti.

"Ak máte záujem o rozvoj svojich podnikateľských zručností, neváhajte a ozvite sa nám, radi vám pripravíme projekt na mieru pre vašu školu alebo na mieru aj širokej verejnosti," dodala Janette Horstmann. Projekt sa realizoval vďaka podpore Slovak Business Agency a Ministerstvu hospodárstva SR.

ĎALŠIE SPRÁVY Z REGIÓNU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Marketingová agentúra PROGNESSA hľadá do svojho tímu PPC/ Social media špecialistu. Ďalej...
Ponuka práce: Digitálna agentúra PROGNESSA hľadá PPC/Social media špecialistu
6.máj.2024 - Marketingová agentúra PROGNESSA hľadá do svojho tímu PPC/ Social media špecialistu. Ďalej...
Projekt sa sústreďuje na štyri oblasti a to: vzdelávanie, zamestnanosť, bývanie a predchádzanie diskriminácie. Ďalej...
Cieľom projektu je zlepšiť postavenie marginalizovaných rómskych komunít
29.apr.2024 - Projekt sa sústreďuje na štyri oblasti a to: vzdelávanie, zamestnanosť, bývanie a predchádzanie diskriminácie. Ďalej...
Do projektu sa podarilo zapojiť 26 zamestnávateľov, 11 komunitných centier a 5 mimovládnych organizácií. Ďalej...
Unikátny projekt umožňuje Rómom vzdelávať sa a ľahšie sa zamestnať
24.apr.2024 - Do projektu sa podarilo zapojiť 26 zamestnávateľov, 11 komunitných centier a 5 mimovládnych organizácií. Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross