Borci Box clubu Lučenec získali tituly majstra a vicemajstra Slovenska

Foto: Archív Š. Bohinského

LUČENEC – Holíč bol cez víkend (20. a 21. 5.) dejiskom boxerských majstrovstiev Slovenska, na ktorých mal zástupcov aj Novohrad. Pod hlavičkou Box clubu Lučenec a Dracula Gymu Banská Bystrica nastúpili Michal Papp a Jonas Longauer.

Formu oboch mládežníkov na turnaj piloval skúsený tréner Štefan Bohinský, vďaka čomu sa im podarilo dosiahnuť parádne úspechy.

„Michal Papp nastúpil za starších žiakov v hmotnostnej kategórii do 66 kg, kde mal dva zápasy. V sobotu boxoval s Enricom Kotlárom z Box clubu Samson a v nedeľu s Kevinom Weissom z Box clubu MŠO Štúrovo. Obidva zápasy vyhral jednoznačne 3:0 na body. Boli tam chyby, na ktorých treba pracovať, ale aj napriek nim mal Miško jednoznačne navrch a stal sa majstrom Slovenska pre rok 2023,“ zhrnul spokojný kouč.

Článok pokračuje pod reklamou.

Ziskom prestížneho republikového titulu sa účasť pre novohradskú výpravu neskončila. Jonas Longauer nastúpil v mladšom doraste vo váhe do 60 kg. Kým Bohinského zverenec mal pred sebou len šiesty kariérny zápas, v opačnom rohu stál Tomáš Handzuš, ktorý má na konte vyše štyridsať zápasov a tri tituly majstra Slovenska.

Longauer sa však postaral o prekvapenie, keď skúseného protivníka jednoznačne porazil na body 5:0 a zabezpečil si miestenku do nedeľného finále.

„Tam nás čakal zápas s Viliamom Brandom z Boxerne Bratislava. Jonas bojoval naozaj pekne, svedomito a do bodky plnil moje príkazy. Po celý zápas sme určovali tempo, jednoducho boli sme lepší. Preto sme po verdikte rozhodcov 3:2 pre súpera vôbec nechápali. Boli sme z toho znechutení a zároveň sklamaní. Vnímam to ako krádež. No ale aj takúto stránku ma šport. Bohužiaľ,“ skonštatoval Bohinský.


ČÍTAJTE AJ: V Sydney viedla reštauráciu, do Fiľakova priniesla chuť Ázie cez projekt Curry Chilli. Našla som tu šťastie, tvrdí Austrálčanka Viola


„Jonas sa nakoniec stal vicemajstrom Slovenskej republiky v boxe. Koniec koncov, keď si pomyslím, že chalani išli na svoje prvé majstrovstvá Slovenska a očakávania boli dosť pri zemi, tak výsledok hodnotím veľmi pozitívne. Musím vyzdvihnúť prístup chalanov k tréningom. Sú zodpovední a makajú na sto percent. A presne toto je cesta - dosahovať v budúcnosti veľké úspechy. Ide to jedine tvrdou drinou, lebo konkurencia v dnešnej dobe je naozaj kvalitná,“ uzavrel Bohinský.

Ten si spolu so svojou boxerskou partiou dlho neoddýchne. V týchto dňoch sa pripravujú na posledný turnaj pred letnými prázdninami. Ten sa uskutoční v Kamenici nad Cirochou (3. 6.), kde by sa mal predstaviť až poltucet talentov Box clubu Lučenec/Dracula Gymu Banská Bystrica.

ĎALŠIE SPRÁVY Z REGIÓNU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Si šikovný? Zaujímaš sa o dianie v regiónoch Gemer, Malohont a Novohrad? Rád pracuješ v kolektíve? Ak áno, máme pre teba zaujímavú ponuku na prácu.  Ďalej...
Novohradske.sk a Rimava.sk hľadajú nového redaktora, pridaj sa k nám
3.okt.2023 - Si šikovný? Zaujímaš sa o dianie v regiónoch Gemer, Malohont a Novohrad? Rád pracuješ v kolektíve? Ak áno, máme pre teba zaujímavú ponuku na prácu.  Ďalej...

NAJNOVŠIE

NAJČÍTANEJŠIE

 
Do mestskej kasy v Poltári pribudlo viac ako 1,6 milióna eur z externých zdrojov
29.nov.2023 - V roku 2023 samospráva dosiahla významné finančné príjmy prostredníctvom viacerých podporených projektov. Ďalej...
CCC ponúka praktické a štýlové batohy pre celú rodinu. Ktoré modely sú najlepšie?
27.nov.2023 - V CCC nájdete viac ako dvesto dámskych ruksakov od výmyslu sveta. Ďalej...
Festival Demokracie v Lučenci spojil študentov škôl s politikmi
27.nov.2023 - Festival zorganizovala Rada mládeže Slovenska v úzkej spolupráci s Regionálnym centrom podpory učiteľov v Lučenci a Podnikavcami Novohradu. Ďalej...
Odpovede na to, ako si udržiavať emocionálne zdravie, vám prináša tím šikovných Lučenčaniek
22.nov.2023 - Prinášajú verejnosti sebapoznávací nástroj, vďaka ktorému už mnoho klientov dospelo k dobrým zmenám, po ktorých túžili.  Ďalej...
AKTUALIZOVANÉ: Polícia obvinila ženu, ktorá nožom zaútočila na manžela
21.nov.2023 - 49-ročnej žene bolo vznesené obvinenie za zločin ublíženia na zdraví. Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross