Borci Box clubu Lučenec získali tituly majstra a vicemajstra Slovenska

Foto: Archív Š. Bohinského

LUČENEC – Holíč bol cez víkend (20. a 21. 5.) dejiskom boxerských majstrovstiev Slovenska, na ktorých mal zástupcov aj Novohrad. Pod hlavičkou Box clubu Lučenec a Dracula Gymu Banská Bystrica nastúpili Michal Papp a Jonas Longauer.

Formu oboch mládežníkov na turnaj piloval skúsený tréner Štefan Bohinský, vďaka čomu sa im podarilo dosiahnuť parádne úspechy.

„Michal Papp nastúpil za starších žiakov v hmotnostnej kategórii do 66 kg, kde mal dva zápasy. V sobotu boxoval s Enricom Kotlárom z Box clubu Samson a v nedeľu s Kevinom Weissom z Box clubu MŠO Štúrovo. Obidva zápasy vyhral jednoznačne 3:0 na body. Boli tam chyby, na ktorých treba pracovať, ale aj napriek nim mal Miško jednoznačne navrch a stal sa majstrom Slovenska pre rok 2023,“ zhrnul spokojný kouč.

Článok pokračuje pod reklamou.

Ziskom prestížneho republikového titulu sa účasť pre novohradskú výpravu neskončila. Jonas Longauer nastúpil v mladšom doraste vo váhe do 60 kg. Kým Bohinského zverenec mal pred sebou len šiesty kariérny zápas, v opačnom rohu stál Tomáš Handzuš, ktorý má na konte vyše štyridsať zápasov a tri tituly majstra Slovenska.

Longauer sa však postaral o prekvapenie, keď skúseného protivníka jednoznačne porazil na body 5:0 a zabezpečil si miestenku do nedeľného finále.

„Tam nás čakal zápas s Viliamom Brandom z Boxerne Bratislava. Jonas bojoval naozaj pekne, svedomito a do bodky plnil moje príkazy. Po celý zápas sme určovali tempo, jednoducho boli sme lepší. Preto sme po verdikte rozhodcov 3:2 pre súpera vôbec nechápali. Boli sme z toho znechutení a zároveň sklamaní. Vnímam to ako krádež. No ale aj takúto stránku ma šport. Bohužiaľ,“ skonštatoval Bohinský.


ČÍTAJTE AJ: V Sydney viedla reštauráciu, do Fiľakova priniesla chuť Ázie cez projekt Curry Chilli. Našla som tu šťastie, tvrdí Austrálčanka Viola


„Jonas sa nakoniec stal vicemajstrom Slovenskej republiky v boxe. Koniec koncov, keď si pomyslím, že chalani išli na svoje prvé majstrovstvá Slovenska a očakávania boli dosť pri zemi, tak výsledok hodnotím veľmi pozitívne. Musím vyzdvihnúť prístup chalanov k tréningom. Sú zodpovední a makajú na sto percent. A presne toto je cesta - dosahovať v budúcnosti veľké úspechy. Ide to jedine tvrdou drinou, lebo konkurencia v dnešnej dobe je naozaj kvalitná,“ uzavrel Bohinský.

Ten si spolu so svojou boxerskou partiou dlho neoddýchne. V týchto dňoch sa pripravujú na posledný turnaj pred letnými prázdninami. Ten sa uskutoční v Kamenici nad Cirochou (3. 6.), kde by sa mal predstaviť až poltucet talentov Box clubu Lučenec/Dracula Gymu Banská Bystrica.

ĎALŠIE SPRÁVY Z REGIÓNU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Marcela Vidiečanová, vie pre váš domov zabezpečiť všetko od projektu, až po samotnú realizáciu. Ďalej...
V dizajnovom štúdiu Aarin-Váš domov vám navrhnú a zrealizujú interiér na kľúč, nájdete ho na novej adrese
6.jún.2023 - Marcela Vidiečanová, vie pre váš domov zabezpečiť všetko od projektu, až po samotnú realizáciu. Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross