Bódiová i Kluka sú najlepší. Kolkári FTC Fiľakovo zbierali úspechy na majstrovstvách Slovenska

Zľava R. Kluka, L. Flachbart, D. Knapp a L. Bódiová s trénerom. Foto: Archív klubu

FIĽAKOVO – Koniec aj tejto kolkárskej sezóny okorenili boje o tituly majstrov a majsteriek Slovenska v jednotlivcoch. Na viacerých slovenských dráhach sa ostatné dva víkendy uskutočnili šampionáty rôznych vekových kategórií, v ktorých mal želiezka v ohni aj Kolkársky oddiel (KO) FTC Fiľakovo.

Žlto-modrí patria v rámci slovenského kolkárskeho športu k špičke, čo potvrdili ziskom cenných umiestnení. Prvé úspechy pozbierali ešte koncom apríla (29. a 30. 4.) mládežníci z U14 a U18.

Článok pokračuje pod reklamou.

„Linda Bódiová aj tento rok ukázala, že na domácej scéne právom patrí k tomu najlepšiemu, keď sa v kategórii U14 stala dvojnásobnou majsterkou Slovenska (titul z finále a titul z kombinácie, t. j. kvalifikácia + finále, pozn. red.). Kiara Esztergomiová skončila na deviatom mieste. Na nepopulárnom štvrtom mieste sa dvakrát umiestnil Jakub Vaculčiak, ktorý je na hosťovaní z Rimavskej Soboty. Adam Ander obsadil ôsme miesto a Filip Flachbart skončil osemnásty,“ vymenoval Ladislav Flachbart, tréner a predseda oddielu.

Fiľakovčania v reprezentácii

FTC bodovalo aj medzi dorastencami (U18). Do finále sa kvalifikovali Damián Knapp, Róbert Kluka a Patrik Kovács. Samuel Duda a Filip Šimon sa do záverečných bojov nedostali. Kluka si vo finále uchmatol titul republikového šampióna, Knapp obsadil bronzovú priečku a Kovács skončil šiesty.

Kluka a Knapp sa radovali aj z vicemajstrovských titulov z kombinácie.

Výborné výsledky mládežníkov potvrdili rozhodnutie realizačného tímu slovenskej reprezentácie, ktorý na blížiace sa majstrovstvá sveta nominoval aj hráčov FTC. Klub, mesto a krajinu budú v chorvátskom Varaždine zastupovať Róbert Kluka, Damián Knapp a kmeňový hráč Rimavskej Soboty Jakub Vaculčiak, ktorý vo Fiľakove hosťuje.


ČÍTAJTE AJ: FOTO: Kolkárski dorastenci Fiľakova sú majstrami Slovenska
NEVYNECHAJTE: Novým prednostom Mestského úradu v Poltári je bývalý policajný riaditeľ


„Túto sobotu (6. 5.) sa v susednej Rimavskej Sobote uskutočnil republikový turnaj v kategórii senioriek U60, kde sa naša Magdaléna Bábelová umiestnila na štvrtej priečke,“ pokračoval tréner.

Kolkáreň v Starej Turej zase hostila turnaj kategórie nad 50 rokov, kde Fiľakovo reprezentovali Alexander Šimon, Milan Kojnok a Ladislav Flachbart. Šimon sa prebojoval na druhú priečku a stal sa vicemajstrom Slovenska, Kojnok obsadil deviate miesto a Flachbart skončil sedemnásty.

„Všetkým našim hráčom a hráčkam patrí vďaka za prípravu, výkony a vzornú reprezentáciu. Ďakujeme mestu a občianskemu združeniu FTC Fiľakovo za veľkú podporu a perfektné podmienky a aj VPS Fiľakovo za neoceniteľnú pomoc. Našej trojici, ktorá sa predstaví na svetovom šampionáte, už teraz držíme palce,“ uzavrel Flachbart.

ĎALŠIE SPRÁVY Z REGIÓNU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Pre verejnosť bude pripravené občerstvenie, súťaže, tvorivé dielne, živá hudba, balóny aj drobné spomienkové darčeky pre tých, ktorí prídu na bicykli. Ďalej...
Časť cyklotrasy medzi Poltárom a Hrnčiarskou Vsou slávnostne otvoria už v piatok
21.sep.2023 - Pre verejnosť bude pripravené občerstvenie, súťaže, tvorivé dielne, živá hudba, balóny aj drobné spomienkové darčeky pre tých, ktorí prídu na bicykli. Ďalej...
Vyberte si narodeninové balíčky pre Vaše deti a pripravte im nezabudnuteľný deň. Ďalej...
Oslava snov v rimavskosobotskom Lililande. Každé dieťa si zaslúži rozprávkové narodeniny
12.sep.2023 - Vyberte si narodeninové balíčky pre Vaše deti a pripravte im nezabudnuteľný deň. Ďalej...

NAJNOVŠIE

NAJČÍTANEJŠIE

 
Do zbierkového fondu NMG pribudlo 38 nových výtvarných diel prostredníctvom troch úspešných projektov
22.sep.2023 - Vďaka projektu Akvizícia diel Novohradských umelcov sa v roku 2022 a 2023 podarilo rozšíriť zbierkový fond o nové diela štyroch novohradských umelcov. Ďalej...
Dobrovoľníci Bielej pastelky dnes vyrazili do ulíc, vyzbierané financie pomôžu zrakovo postihnutým
22.sep.2023 - Poďakovaním za príspevok bude spinka v tvare bielej pastelky. Ďalej...
Časť cyklotrasy medzi Poltárom a Hrnčiarskou Vsou slávnostne otvoria už v piatok
21.sep.2023 - Pre verejnosť bude pripravené občerstvenie, súťaže, tvorivé dielne, živá hudba, balóny aj drobné spomienkové darčeky pre tých, ktorí prídu na bicykli. Ďalej...
V Lučenci sa uskutočnil dopravný prieskum pre plánovanie obchvatu
21.sep.2023 - K plánovanému obchvatu mesta je potrebná preložka cesty I. triedy, ktorá prechádza od Veľkého Krtíša až smerom na Maďarsko a Košice. Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross