Boccisti ŠK Boules Novohrad excelovali na majstrovstvách Slovenska

Foto: Archív ŠKBN

LUČENEC - Športový klub Boules Novohrad (ŠKBN) ešte na začiatku leta pozbieral ďalšie významné úspechy. Šikovní Novohradčania uspeli na národnom šampionáte jednotlivcov aj dvojíc.

Najprv boli na programe domáce majstrovstvá mužov - jednotlivcov, kde boccisti ŠKBN v silnej medzinárodnej konkurencii získali výborné umiestnenia.

Článok pokračuje pod reklamou.

"Tento rok farby nášho klubu hájili Richard Sacher, Richard Čonka a Peter Domok. Zo základných skupín všetci traja postúpili do štvrťfinálových zápasov. Do semifinále postúpili Sacher a Domok, kde sa práve títo dvaja stretli o postup do finále. Richard Sacher predviedol vysokú koncentráciu a každá guľa bola či už nagúľaná alebo hodená s vysokou presnosťou," uviedol klub na Facebooku.

Sacher sa napokon vo finále stretol proti niekdajšiemu juniorskému európskemu šampiónovi Tomášovi Štolcovi, ktorého zdolal a získal titul majstra Slovenska. Striebro si odniesol Štolc a bronz Peter Domok.

Členovia ŠKBN zbierali kovy aj o týždeň neskôr na republikovom šampionáte mužov - dvojíc. Klubové farby hájili Richard Sacher s Richardom Čonkom a Patrik Pavčo s Petrom Domokom.

Prvá spomenutá dvojica nenašla na lučenských dráhach premožiteľov, vďaka čomu Sacher s Čonkom zdvihli nad hlavu zlaté poháre. Blysli sa aj Pavčo s Domokom, ktorí sa umiestnili na bronzovej priečke za maďarskou dvojicou Kecskés - Fodor.


ĎALŠIE SPRÁVY Z NOVOHRADU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Wellnes-Houseboat je ideálne spojenie prírody, relaxu a minimalistického komfortného ubytovania. Ďalej...
Tip na výlet: Unikátny houseboat na Liptove ponúka spojenie prírody a relaxu
24.sep.2023 - Wellnes-Houseboat je ideálne spojenie prírody, relaxu a minimalistického komfortného ubytovania. Ďalej...
Pre verejnosť bude pripravené občerstvenie, súťaže, tvorivé dielne, živá hudba, balóny aj drobné spomienkové darčeky pre tých, ktorí prídu na bicykli. Ďalej...
Časť cyklotrasy medzi Poltárom a Hrnčiarskou Vsou slávnostne otvoria už v piatok
21.sep.2023 - Pre verejnosť bude pripravené občerstvenie, súťaže, tvorivé dielne, živá hudba, balóny aj drobné spomienkové darčeky pre tých, ktorí prídu na bicykli. Ďalej...
Vyberte si narodeninové balíčky pre Vaše deti a pripravte im nezabudnuteľný deň. Ďalej...
Oslava snov v rimavskosobotskom Lililande. Každé dieťa si zaslúži rozprávkové narodeniny
12.sep.2023 - Vyberte si narodeninové balíčky pre Vaše deti a pripravte im nezabudnuteľný deň. Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross