BKM z Handlovej priviezol vysoké víťazstvo

BKM Lučenec. Foto: Vladimír Dorňák

LUČENEC - Basketbalisti z centra Novohradu si do extraligovej tabuľky pripísali ďalšie dva body za víťazstvo. Stalo sa tak v sobotu (4. 3.) večer na palubovke Handlovej. Miloševičova partia si s baníkmi pod ich košmi poradila a zvíťazila vysoko 112: 83.

Lučenčania podali suverénny výkon a už od začiatku tvrdili muziku. Vysoký náskok v prvej štvrtine ich výborne nakopol a na dobrej vlne sa viezli až do víťazného konca.

Článok pokračuje pod reklamou.

Aj 25. ligové kolo odohrá BKM na palubovke súpera. V sobotu (11. 3.) vycestuje do hlavného mesta, kde sa stretne s Interom.

NIKÉ SBL - 24. KOLO

MBK Baník Handlová – BKM Lučenec 83:112 (17:34, 25:22, 22:32, 19:24)
TH: 20/11 – 10/8, Fauly: 11 - 24, Trojky: 8 - 8, Rozhodovali: Tomašovič, Bartoš, Izák
Handlová: Scott 28, Rožánek 24, Aranitovič 5, Obert 4, Kádaši 3 (Skvašik 10, Skubeň 5, Vojtek 4)
Lučenec: Armstrong 30, Sullivan 21, Goss 17, Kneževič 14, Bolek 9 (Zorvan 9, Ďuriš a Siládi po 6, Rákai 0)

Karol Kučera, tréner Handlovej: "Prvý polčas sme s Lučencom krok, keď sme dodržali aspoň niektoré veci, na ktorých sme sa dohodli. Žiaľ, aj napriek tomu sa hostia dostali cez päťdesiat bodov. Hráčom nemám čo vyčítať, možno iba to, že sme boli nedôrazní na obrannom doskoku a keby sme mali o dva - tri útočné doskoky navyše, mohla byť strata na polčas okolo 6 bodov. Bohužiaľ, to sa nepodarilo. Druhý polčas sme zle otvorili a tam sa zlomil zápas. Na začiatku tretej štvrtiny sme išli bezhlavo do útoku, hrali sme neprganizovane a kopili sme ľahké straty. To posunulo Lučenec do vedenia o 24 bodov a zápas sa potom len dohrával. Gratulujem Lučencu k výhre, lebo bol v zapase lepší."

Branislav Obert, hráč Handlovej: "Očakávali sme ťažký zápas a do toho sa nám vo štvrtok na tréningu zranil náš jediný rozohrávač, čo nám skomplikovalo výrazne situáciu. Nepodarilo sa nám robiť veci, na ktorých sme sa dohodli a zlyhávali sme hlavne v hre jedna na jedna, hlavne Armstronga bolo veľmi ťažké ustrážiť. Myslím si, že sme do zápasu dali všetko a nezostáva my nič iné, ako pogratulovať Lučenecu k víťazstvu."

Nenad Miloševič, tréner Lučenca: "Z jedného hľadiska bolo toto veľmi nevyspytateľné stretnutie, nakoľko sme po dvojtýždňovej prestávke odohrali prvý zápas. Úprimne, nevedel som čo očakávať, nakoľko sme na tréningovom procese nemohli trénovať situácie päť na päť, ale hlavne sme mali dobru koncentráciu v prvej štvrtine, čo bolo veľmi dôležité. Potom sme poľavili v koncentrácii aj v obrane, dostali sme veľa bodov, ale vzhľadom k vývoju zápasu to stačilo. Ja osobne, držím palce Handlovej a my sa ideme pripravovať na ďalší zápas."

Lukáš Bolek, hráč Lučenca: "Sme veľmi radi, že sa nám podarilo zvládnuť tento zápas, aj keď niekto povedal, že je ľahké tu hrať, ale tu nie je nikdy ľahké hrať. V zápase dostal každý hráč šancu, takže hráči, čo neboli v rotácii, tak nadobudli určité sebavedomie a každý prispel svojim dielom k výhre. My už sa sústredíme na ďalší duel, nakoľko ideme od zápasu k zápasu a verím, že sa ukáže práca, ktorú robíme."

Ostatné výsledky: BC Prievidza – Inter Bratislava 58:63 (19:16, 17:13, 13:16, 9:18), Spišskí Rytieri – Iskra Svit 65:79 (12:26, 18:20, 18:17, 17:16).


ĎALŠIE SPRÁVY Z REGIÓNU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Marketingová agentúra PROGNESSA hľadá do svojho tímu PPC/ Social media špecialistu. Ďalej...
Ponuka práce: Digitálna agentúra PROGNESSA hľadá PPC/Social media špecialistu
6.máj.2024 - Marketingová agentúra PROGNESSA hľadá do svojho tímu PPC/ Social media špecialistu. Ďalej...
Projekt sa sústreďuje na štyri oblasti a to: vzdelávanie, zamestnanosť, bývanie a predchádzanie diskriminácie. Ďalej...
Cieľom projektu je zlepšiť postavenie marginalizovaných rómskych komunít
29.apr.2024 - Projekt sa sústreďuje na štyri oblasti a to: vzdelávanie, zamestnanosť, bývanie a predchádzanie diskriminácie. Ďalej...
Do projektu sa podarilo zapojiť 26 zamestnávateľov, 11 komunitných centier a 5 mimovládnych organizácií. Ďalej...
Unikátny projekt umožňuje Rómom vzdelávať sa a ľahšie sa zamestnať
24.apr.2024 - Do projektu sa podarilo zapojiť 26 zamestnávateľov, 11 komunitných centier a 5 mimovládnych organizácií. Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross