BKM na hostí zo Svitu nestačil

BKM Lučenec. Foto: Igor "Cibko" Cibula

LUČENEC - Basketbalové mužstvo z centra Novohradu nevyhralo ani v dvadsiatom kole Niké SBL. Pod lučenskými košmi sa rozhodlo o tesnom víťazstve hostí zo Svitu.

Katom domáceho celku bola najmä nedostatočná aktivita a dôslednosť v defenzíve, ktorú Iskra využívala a trestala. Pelikáni mali problém ubrániť Goncalvesa, ktorý svojmu mužstvu nazbieral až 32 bodov. BKM sa tak po prehre 86:89 zosunul na šieste miesto osemčlennej extraligovej tabuľky.

Článok pokračuje pod reklamou.

Miloševičova partia v 21. kole vycestuje na palubovku lídra súťaže do Spišskej Novej Vsi (28. 1.).

NIKÉ SBL - 20. KOLO

BKM Lučenec – Iskra Svit 86:89 (27:19, 21:29, 18:21, 20:20)
TH: 15/13 – 17/14, Fauly: 18 - 14, Trojky: 11 - 9, Rozhodovali: Kúkelčík, Fanfara, Cibulka
Lučenec: Kneževič 16, Armstrong 13, Sullivan 8, Zorvan 4, Bolek 3 (Eaddy 22, Láštic 12, Goss 8)
Svit: Goncalves 32, King a Koval po 17, Atwood 8, Turza 6 (Baldovský 8, Monček 1)

Nenad Miloševič, tréner Lučenca: "Myslím, že zápas bol tvrdý. Od začiatku bol viac útočný ako obranný. My sme proste nechali Svit rozostrieľať, vieme, že je to tím, čo ťaží z dobrého útoku, to sa potom ťažko zastavuje. Hlavne Goncalvesa sme prvý polčas vôbec nebránili, nechali sme ho dostať sa do svojej pohody, spravil veľký rozdiel a má veľký podiel na tom, že Svit vyhral. Musíme sa vrátiť k našej obrane, dostali sme doma 86 bodov, čo je veľa. S takouto obranou nemáme čo hľadať."

Juraj Láštic, hráč Lučenca: "V prvom rade gratulujem k vyhre Svitu, zvládli ťažký zápas, v ktorom bolo veľa obratov. Bohužiaľ nezvládli sme koncovku, ale bol to dobrý zápas pre fanúšikov, ktorým sa chcem poďakovať, že prišli v takom množstve a vytvorili dobrú atmosféru. Dúfam, že v zápase so Spišskou to už bude lepšie."

Oleg Meleščenko, tréner Svitu: "Bol to boj o 4. miesto v tabuľke, vyzeral to fakt ako boj, my sme boli šťastnejší a preto odchádzame s víťazstvom. Obidva mančafty dobre bojovali, takže mohol vyhrať každý, ako aj Lučenec, tak aj my. My sme mali trochu šťastie, ale zvíťazila obrana."

Stanislav Baldovský, hráč Svitu: "Z našej strany úplná radosť, že sme vyhrali tento zápas. Bol to boj fakt do posledných sekúnd. Gratulujem mojim chlapcom, jednoducho, hrali sme ako tím, posúvali sme si loptu, tvrdá obrana, by som povedal, že zvíťazila, ale klobúk dole pred Lučencom, majú dobrý tím, na čele s trénerom. Bolo to trochu o šťastí na našej strane, ale sme radi."


ĎALŠIE SPRÁVY Z REGIÓNU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross