Bezdôvodne napadli muža na kúpalisku. Polícia už obvinila bitkárov z Lučenca

Foto: Polícia SR - Banskobystrický kraj

LUČENEC – Ešte koncom júla partia štyroch mladých mužov na podujatí na mestskom kúpalisku v Poltári fyzicky napadla 28-ročného muža z Kalinova. Ako informuje polícia, 19-ročný muž poškodeného bezdôvodne udrel päsťou do tváre.

"Následne ho spoločne s ďalšími troma mužmi (18-ročný D. L., 21-ročný A. J. a 19-ročný J. T.) opakovane udierali do oblasti hlavy. V útoku pokračovali aj po tom, čo muž spadol na zem, kde ho opakovane kopali do hlavy. 28-ročnému mužovi spôsobili zranenia s dobou liečby a práceneschopnosti do 7 dní. 18-ročný D. L. takto konal aj napriek tomu, že bol iba prednedávnom trestným rozkazom Okresného súdu v Lučenci uznaný vinným zo spáchania prečinu ublíženia na zdraví a prečinu výtržníctva spáchaného formou spolupáchateľstva, za čo mu bol uložený trest odňatia slobody, pričom súd výkon trestu podmienečne odložil a určil skúšobnú dobu v trvaní 1 rok,“ približuje polícia.

Článok pokračuje pod reklamou.

Polícia pokračuje s tým, že z partie útočníkov nebol ale jediný, ktorý už mal dočinenia so zákonom. „Aj 19-ročný J. T. útočil na 28-ročného muža napriek tomu, že sa obdobného skutku dopustil aj v júni 2022 v jednom z disko klubov v Lučenci, za čo mu bola rozhodnutím Okresného úradu v Lučenci uložená pokuta, nakoľko bol uznaný vinným zo spáchania priestupku proti občianskemu spolunažívaniu.“

V súvislosti s napadnutím v Poltári polícia už začala trestné stíhanie vo veci prečinu výtržníctva spáchaného formou spolupáchateľstva, pričom všetkým štyrom mužom bolo za uvedený skutok vznesené obvinenie.

„Dvaja zo štvorice mužov (19-ročný F. Č. a 18-ročný D. L.) boli ako obvinení umiestnení do cely policajného zaistenia, pričom bol na obidvoch podaný podnet na ich väzobné stíhanie. Dnes dopoludnia rozhodol Okresný súd v Lučenci o ich vzatí do väzby,“ dodáva polícia.

ĎALŠIE SPRÁVY Z REGIÓNU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Wellnes-Houseboat je ideálne spojenie prírody, relaxu a minimalistického komfortného ubytovania. Ďalej...
Tip na výlet: Unikátny houseboat na Liptove ponúka spojenie prírody a relaxu
24.sep.2023 - Wellnes-Houseboat je ideálne spojenie prírody, relaxu a minimalistického komfortného ubytovania. Ďalej...
Pre verejnosť bude pripravené občerstvenie, súťaže, tvorivé dielne, živá hudba, balóny aj drobné spomienkové darčeky pre tých, ktorí prídu na bicykli. Ďalej...
Časť cyklotrasy medzi Poltárom a Hrnčiarskou Vsou slávnostne otvoria už v piatok
21.sep.2023 - Pre verejnosť bude pripravené občerstvenie, súťaže, tvorivé dielne, živá hudba, balóny aj drobné spomienkové darčeky pre tých, ktorí prídu na bicykli. Ďalej...
Vyberte si narodeninové balíčky pre Vaše deti a pripravte im nezabudnuteľný deň. Ďalej...
Oslava snov v rimavskosobotskom Lililande. Každé dieťa si zaslúži rozprávkové narodeniny
12.sep.2023 - Vyberte si narodeninové balíčky pre Vaše deti a pripravte im nezabudnuteľný deň. Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross