Bari absolvoval víťaznú premiéru na európskej scéne. Pocity sú výborné, povedal

Kristián Bari (vľavo v žltom) v zápase 1. predkole EKL. Foto: Daniel Stehlík

ŽILINA/FIĽAKOVO - Rodák z Fiľakova a hráč MŠK Žilina Kristián Bari absolvoval vo štvrtok (14. júla) víťaznú premiéru na európskej futbalovej scéne. Jeho tím si poradil v 1. predkole Európskej konferenčnej ligy s FCI Levadia Tallinn 2:1.

Bari odohral v zápase 73 minút, potom ho vystriedal Dominik Javorček. "Myslím, že sme dnes boli na zápas dobre pripravení. Keby sme v prvom polčase premenili tutovku a ďalšie šance, tak by to mohlo vyzerať inak. Po zmene strán sa súper viac stiahol a nám sa už ťažko dostávalo za ich obranu," povedal obranca pre klubový web.

Článok pokračuje pod reklamou.

O výhre rozhodla Žilina až v 93. minúte po premenenom pokutovom kope z kopačky Mysloviča. "Našťastie prišiel záver, keď sme Levadiu zatlačili a z penalty si vybojovali lepšiu východiskovú pozíciu pred odvetou. Nie je to však ani zďaleka rozhodnuté, na ihrisku súpera to bude určite náročné, ale verím, že to zvládneme a postúpime do ďalšieho kola," doplnil Bari.

Aj keď to bola pre neho európska premiéra, na ihrisku sa cítil dobre. "V prvom polčase sa mi hralo lepšie, keďže to bolo viac otvorené a mal som viac priestoru na ofenzívnu hru. Pocity po zápase sú ale výborné," opísal.

Bari vyzdvihol aj dobrú atmosféru na štadióne. "Hneď sa nám hralo lepšie. Verím, že ak postúpime, tak ich príde ešte viac a vytvoria ešte lepšiu atmosféru," uzavrel 22-ročný rodák z Fiľakova.

ĎALŠIE SPRÁVY Z REGIÓNU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Wellnes-Houseboat je ideálne spojenie prírody, relaxu a minimalistického komfortného ubytovania. Ďalej...
Tip na výlet: Unikátny houseboat na Liptove ponúka spojenie prírody a relaxu
24.sep.2023 - Wellnes-Houseboat je ideálne spojenie prírody, relaxu a minimalistického komfortného ubytovania. Ďalej...
Pre verejnosť bude pripravené občerstvenie, súťaže, tvorivé dielne, živá hudba, balóny aj drobné spomienkové darčeky pre tých, ktorí prídu na bicykli. Ďalej...
Časť cyklotrasy medzi Poltárom a Hrnčiarskou Vsou slávnostne otvoria už v piatok
21.sep.2023 - Pre verejnosť bude pripravené občerstvenie, súťaže, tvorivé dielne, živá hudba, balóny aj drobné spomienkové darčeky pre tých, ktorí prídu na bicykli. Ďalej...
Vyberte si narodeninové balíčky pre Vaše deti a pripravte im nezabudnuteľný deň. Ďalej...
Oslava snov v rimavskosobotskom Lililande. Každé dieťa si zaslúži rozprávkové narodeniny
12.sep.2023 - Vyberte si narodeninové balíčky pre Vaše deti a pripravte im nezabudnuteľný deň. Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross