Atletickú dráhu na Rúbanisku zrekonštruovali za menej ako sa predpokladalo

Pôvodná atletická dráha na ZŠ L. Novomeského. Foto: Jozef Mikuš/Novohradské.sk

LUČENEC – Od 24. augusta prebieha kolaudačné konanie zrekonštruovanej atletickej dráhy v areáli Základnej školy L. Novomeského v Lučenci. Mesto dalo športovisko obnoviť ešte vlani na jeseň s tým, že otvorenie odhadovali na jar tohto roka.

Pre prestávku spôsobenú nepriaznivým počasím v zime sa termín posunul na koniec leta.

Článok pokračuje pod reklamou.

Samospráva sa pre rozsiahlu obnovu areálu rozhodla pre nevyhovujúci stav. Dráhu zrekonštruovali po štrnástich rokoch od kolaudácie. Vynovený priestor bude prioritne slúžiť žiakom lučenských základných škôl a talentom MAC Redox Lučenec. Mesto však vyčlení aj prevádzkové hodiny pre verejnosť s dozorom, aby sa predišlo prípadnému poškodeniu.

Portál Novohradské.sk o tom informoval hovorca Lučenca Andrej Barančok.

„Rekonštrukcia prebehla bez problémov v zmysle projektovej dokumentácie. V rámci projektu sa urobili bežecká dráha, atletický areál s rovinkou, sektor skoku do diaľky, sektor pre technické disciplíny, terénne úpravy, trávnatá plocha, spevnené plochy, chodník so zámkovou dlažbou, tribúna s plochou z drveného kameniva, vonkajšie osvetlenie a oplotenie,“ vymenoval hovorca.


NEVYNECHAJTE: FOTO: Polícia pátra po 42-ročnej Erike z okresu Lučenec


Cenu rekonštrukcie pôvodne odhadovali na približne 415-tisíc eur, no projekt napokon vyšiel lacnejšie.

„Celková cena diela vrátane DPH je 384 279,85 eur. Z toho dotácia zo Slovenského atletického zväzu tvorí 120-tisíc eur a vlastné zdroje mesta Lučenec sú vo výške 264 279,85 eura. Mesto ušetrilo 30 720,15 eura oproti predpokladanému rozpočtu,“ ozrejmil Barančok s tým, že samospráva ešte plánuje dobudovať rezervoáre dažďovej vody.

Vynovený 300-metrový ovál so štyrmi dráhami spĺňa štandardy Medzinárodnej asociácie atletických federácií (IAAF) a bude vhodný aj na organizovanie mládežníckych súťaží atletických disciplín. V Lučenci tak môžu pretekať kategórie najmladšieho a mladšieho žiactva v rámci majstrovstiev Slovenska.


ĎALŠIE SPRÁVY Z NOVOHRADU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Wellnes-Houseboat je ideálne spojenie prírody, relaxu a minimalistického komfortného ubytovania. Ďalej...
Tip na výlet: Unikátny houseboat na Liptove ponúka spojenie prírody a relaxu
24.sep.2023 - Wellnes-Houseboat je ideálne spojenie prírody, relaxu a minimalistického komfortného ubytovania. Ďalej...
Pre verejnosť bude pripravené občerstvenie, súťaže, tvorivé dielne, živá hudba, balóny aj drobné spomienkové darčeky pre tých, ktorí prídu na bicykli. Ďalej...
Časť cyklotrasy medzi Poltárom a Hrnčiarskou Vsou slávnostne otvoria už v piatok
21.sep.2023 - Pre verejnosť bude pripravené občerstvenie, súťaže, tvorivé dielne, živá hudba, balóny aj drobné spomienkové darčeky pre tých, ktorí prídu na bicykli. Ďalej...
Vyberte si narodeninové balíčky pre Vaše deti a pripravte im nezabudnuteľný deň. Ďalej...
Oslava snov v rimavskosobotskom Lililande. Každé dieťa si zaslúži rozprávkové narodeniny
12.sep.2023 - Vyberte si narodeninové balíčky pre Vaše deti a pripravte im nezabudnuteľný deň. Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross