Atlét Mojžiš si dal poriadne do tela. Stal sa vicemajstrom Slovenska do 39 rokov

Foto: Archív M. Mojžiša

VIDINÁ – Absolvoval dve súťaže po sebe. Atlét Michal Mojžiš si dal v sobotu (7. 5.) poriadne do tela. Športovec z Vidinej vycestoval do Pezinka, kde sa zúčastnil štvrtého kola Slovenského pohára v duatlone (M-SR podľa vekových kategórií), po ktorom pretekal na národnom šampionáte akademikov.

Mojžiš vlani v cyklistickej časti duatlonu spadol a dobehol siedmy. Tohtoročným cieľom preto bolo vybojovať debnu, ideálne najvyšší stupienok.

Článok pokračuje pod reklamou.

„Na okruhu vo viniciach sme v prvom behu na päť kilometrov s tímovým kolegom roztrhali štartové pole a cyklistickú časť začínali asi s pätnásťsekundovým náskokom. Vedeli sme, že to bude náročné, pretože za nami bola veľmi silná skupina cyklistov. Tá potvrdila svoje kvality a víťaz celých pretekov v úvode druhého kola okamžite nastúpil. Na tento nástup som nedokázal reagovať a musel som si ísť svoje tempo. Postupne ma zozadu dobiehali ďalší pretekári,“ rozpovedal atlét.

„V priebehu cyklistickej časti som sa prepadol o sedem priečok a do druhého behu som išiel z ôsmej pozície. Druhý beh mi vyšiel na parádu. Zatiaľ najrýchlejších 2,5 kilometra v duatlone v mojej kariére mi zabezpečilo tretie miesto v absolútnom poradí a titul vicemajstra Slovenska do 39 rokov,“ pokračoval.


NEVYNECHAJTE: FOTO: Odchovanci HC Lučenec Ridzoň, Melicher a Zöld sú dorasteneckými majstrami Slovenska


Napriek medailovému úspech nebol Mojžiš s výsledkom spokojný. Ak by na bicykli nestratil pätnásť sekúnd, mohol stáť na najvyššom stupienku.

O hodinu neskôr sa postavil na štart akademických majstrovstiev Slovenska. Na päťkilometrovej trati sa prejavil úbytok síl a podpriemerný výkon mu zaručil len šieste miesto.

Napriek tomu sa už mladý Vidinčan z výsledku oklepal a teraz regeneruje na blížiace sa majstrovstvá sveta v duatlone.


ĎALŠIE SPRÁVY Z NOVOHRADU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Wellnes-Houseboat je ideálne spojenie prírody, relaxu a minimalistického komfortného ubytovania. Ďalej...
Tip na výlet: Unikátny houseboat na Liptove ponúka spojenie prírody a relaxu
24.sep.2023 - Wellnes-Houseboat je ideálne spojenie prírody, relaxu a minimalistického komfortného ubytovania. Ďalej...
Pre verejnosť bude pripravené občerstvenie, súťaže, tvorivé dielne, živá hudba, balóny aj drobné spomienkové darčeky pre tých, ktorí prídu na bicykli. Ďalej...
Časť cyklotrasy medzi Poltárom a Hrnčiarskou Vsou slávnostne otvoria už v piatok
21.sep.2023 - Pre verejnosť bude pripravené občerstvenie, súťaže, tvorivé dielne, živá hudba, balóny aj drobné spomienkové darčeky pre tých, ktorí prídu na bicykli. Ďalej...
Vyberte si narodeninové balíčky pre Vaše deti a pripravte im nezabudnuteľný deň. Ďalej...
Oslava snov v rimavskosobotskom Lililande. Každé dieťa si zaslúži rozprávkové narodeniny
12.sep.2023 - Vyberte si narodeninové balíčky pre Vaše deti a pripravte im nezabudnuteľný deň. Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross