AKTUALIZOVANÉ: Šofér dodávky prišiel o vodičák, spôsobil nehodu pod vplyvom omamných látok

Foto: Novohradske.sk

PODKRIVÁŇ - Utorkové (16. 5.) popoludnie na hranici nášho regiónu poznačila dopravná nehoda. Došlo k nej na štátnej ceste I/16 neďaleko Podkriváňa. Podľa prvých informácií sa tam zrazili dve autá a dodávka, pričom jeden človek ostal po nehode uväznený vo vozidle.

Článok pokračuje pod reklamou.

"Zasahujú tri vozidlá a deväť príslušníkov HaZZ. Príslušníci vyslobodili jednu osobu z havarovaného vozidla a odovzdali posádke záchrannej zdravotnej služby. Vozidlá boli zabezpečené proti náhodnému pohybu a vzniku požiaru. Únik prevádzkových kvapalín bol zlikvidovaný," informoval Matej Peniak z operačného oddelenia Krajského riaditeľstva HaZZ v Banskej Bystrici.

Ako dodal, cesta I/16 je uzavretá.

Aktualizované o 18:40 hod.: Podľa našich informácií z miesta nehody k zrážke došlo, keď vodič dodávky prešiel do protismeru. Údajne sa vyhýbal zveri, no ostatní účastníci mali tvrdiť, že predbiehal cez plnú čiaru. Viac svetla vnesú policajti.

Dodávka narazila do bieleho vozidla, ktorého vodičku museli hasiči vyslobodzovať a následne si ju do opatery vzali zdravotníci.

Cesta je prejazdná v jednom pruhu, naďalej sa tvoria kolóny.

Aktualizované 17. 5. o 9:35 hod.: Ako informovala polícia na svojej sociálnej sieti, 30-ročný vodič nákladného vozidla prešiel z doposiaľ nezistených príčin do protismernej časti vozovky, kde sa zrazil s oproti idúcim vozidlom Toyota, ktoré viedla 37-ročná vodička a následne došlo k zrážke s ďalším vozidlom.

"Pri nehode sa zranila jedna osoba, ktorú záchranári previezli do NsP v Lučenci. Dychové skúšky vodičov boli negatívne, avšak vodič nákladného vozidla bol podrobený odberu biologického materiálu na zistenie omamných a psychotropných látok v tele, pričom výsledok základného vyšetrenia z moču bol pozitívny a to na benzodiazepíny a tetrahydrokanabinol. Následne mu bola odobratá vzorka krvi na ďalšie vyšetrenie. Na mieste mu bol zadržaný vodičský preukaz," doplnila polícia s tým, že škoda na vozidlách bola predbežne vyčíslená na 15-tisíc eur.

Na miesto nehody sa dostavil znalec z odboru dopravy, nehoda je v štádiu objasňovania.

ĎALŠIE SPRÁVY Z REGIÓNU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Marcela Vidiečanová, vie pre váš domov zabezpečiť všetko od projektu, až po samotnú realizáciu. Ďalej...
V dizajnovom štúdiu Aarin-Váš domov vám navrhnú a zrealizujú interiér na kľúč, nájdete ho na novej adrese
6.jún.2023 - Marcela Vidiečanová, vie pre váš domov zabezpečiť všetko od projektu, až po samotnú realizáciu. Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross