AKTUALIZOVANÉ: Seniorka, ktorú na priechode pre chodcov v centre Lučenca zrazil vodič autobusu, zomrela

Zdroj foto: Polícia SR - Banskobystrický kraj

AKTUALIZOVANÉ 7. septembra o 10:10: Pred niekoľkými týždňami sme vás informovali o nehode v Lučenci, pri ktorej vodič autobusu narazil do 89-ročnej chodkyne. Tá pri nehode utrpela zranenia hlavy a záchranári ju previezli do nemocnice, kde ležala v umelom spánku. Ako pre náš partnerský web Rimava.sk potvrdila krajská policajná hovorkyňa Mária Faltániová, v utorok (5. septembra) staršia žena zomrela.

Polícia v Lučenci v prípade začala trestné stíhanie pre prečin ublíženia na zdraví, no na základe tejto skutočnosti bude prekvalifikované na trestné stíhanie pre prečin usmrtenia. Polícia bude prípad naďalej vyšetrovať.


LUČENEC – Dnešné dopoludnie (23. augusta) bolo v Lučenci poznačené nehodou. Záchranné zložky zasahovali v centre mesta, kde vodič autobusu nedal prednosť chodkyni a zrazil ju na vyznačenom priechode pre chodcov.

Ako pre náš partnerský web Rimava.sk potvrdila krajská policajná hovorkyňa Mária Faltániová, dopravná nehoda sa stala krátko pred pol 10-tou. Žena utrpela poranenia hlavy a momentálne leží v umelom spánku v lučeneckej nemocnici na oddelení ARO.

Článok pokračuje pod reklamou.

"53-ročný vodič autobusu zrazil na priechode pre chodcov 89-ročnú chodkyňu z Lučenca. Alkohol u vodiča pri dychovej skúške zistený nebol," uviedla hovorkyňa.

Polícia v Lučenci začala v tomto prípade trestné stíhanie pre prečin ublíženia na zdraví. "Dopravná nehoda je v štádiu vyštrovania," dodala Faltániová.

ĎALŠIE SPRÁVY Z REGIÓNU

Zdieľať príspevok
Diskusia k príspevku
Odporúčáme

DO POZORNOSTI

Wellnes-Houseboat je ideálne spojenie prírody, relaxu a minimalistického komfortného ubytovania. Ďalej...
Tip na výlet: Unikátny houseboat na Liptove ponúka spojenie prírody a relaxu
24.sep.2023 - Wellnes-Houseboat je ideálne spojenie prírody, relaxu a minimalistického komfortného ubytovania. Ďalej...
Pre verejnosť bude pripravené občerstvenie, súťaže, tvorivé dielne, živá hudba, balóny aj drobné spomienkové darčeky pre tých, ktorí prídu na bicykli. Ďalej...
Časť cyklotrasy medzi Poltárom a Hrnčiarskou Vsou slávnostne otvoria už v piatok
21.sep.2023 - Pre verejnosť bude pripravené občerstvenie, súťaže, tvorivé dielne, živá hudba, balóny aj drobné spomienkové darčeky pre tých, ktorí prídu na bicykli. Ďalej...
Vyberte si narodeninové balíčky pre Vaše deti a pripravte im nezabudnuteľný deň. Ďalej...
Oslava snov v rimavskosobotskom Lililande. Každé dieťa si zaslúži rozprávkové narodeniny
12.sep.2023 - Vyberte si narodeninové balíčky pre Vaše deti a pripravte im nezabudnuteľný deň. Ďalej...
©2023 Gemerská mediálna spoločnosť, s.r.o., Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Akékoľvek rozmnožovanie časti alebo celku textov, fotografií, grafov akýmkoľvek spôsobom, v slovenskom, ale aj v inom jazyku bez písomného súhlasu vydavateľa je zakázané.
cross